Genel

Suriye: Türkiye’nin tehditleri propaganda amaçlı ve içi boş

Suriye Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanlığı, Türkiye cumhurbaşkanının Suriye ordusuna yönelik saldırma tehdidi ile ilgili bulunduğu açıklamaların içi boş ifadeler olduğunu bildirdi.

Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanlığından resmi bir kaynak dün SANA’ya yaptığı açıklamada; desteklediği, silahlandırdığı ve eğitim verdiği terör örgütlerinin Suriye ordusunun vuruşları altında çöktükleri ve uluslararası terörün aracı olarak bulunduğu rol gibi ABD’nin elinde kukla olduğunun ortaya çıkmasından sonra Türkiye cumhurbaşkanının Suriye’ye yönelik içi boş tehditlerde bulunmasının değersiz olduğunu bildirdi.

Sözkonusu kaynak, Suriye ordusunun, tüm Suriye coğrafyasındaki terör örgütlerine karşı mücadele verme ve halkını onlardan kurtarma konusundaki anayasal ve ulusal görevlerine devam etme ısrarını yenilediğini vurguladı. Kaynak; sivillerin Suriye devleti tarafından açılan insani geçitlerinden çıkışlarını engelleyen Türk rejimi destekli terör gruplarının sivilleri canlı kalkan olarak kullanmaya devam ettiklerini ifade etti.

Sözkonusu Suriyeli kaynak, Türkiye ordusunun Suriye topraklarındaki varlığının gayri meşru ve uluslararası kanuna açık bir ihlal olduğunu vurgularken bunun Suriye’nin toprak bütünlüğü ve hakimiyetinin çiğnenmesi olduğunu bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu