Genel

Suriye Ulaştırma Bakanı Güney Afrika’nın Şam Büyükelçisi ile iki ülke arasındaki işbirliğini görüştü

Suriye Ulaştırma Bakanı Ğazvan Hayrbek dün Güney Afrika’nın Şam Byükelçisi Şavn Binvildet ile bir araya gelerek iki ülke arasındaki işbirliği ilişkilerini geliştirme ve daha üst seviyelere taşıma olanaklarını inceledi.
Görüşmede Suriye’nin deniz ve demir yolu ulaşımı ile ilgili Güney Afrika’nın deneyimlerinden yararlanmaya önem verdiğini aktardığını dile getiren Hayrbek; var olan koşullarda birçok havaalanının hizmet vermeye devam ettiğini ve ileriye dönük uygulanacak çok sayıda projenin inceleme aşamasında olduğunu beyan etti.
Güney Afrika Cumhuriyetinin ulaşım alanlarındaki deneyimlerinden faydalanma ve bu alandaki işbirliğini büyütmenin önemine dikkat çeken Hayrbek; Suriye’nin, kalkınma projelerine önem vermesi itibariyle BRICS Grubu ve Bankası ile ilişkilere önem ve öncelik verdiğini beyan etti.
Öte yandan ülkesinin Suriye ile ilişki ve işbirliğini geliştirmeye hazır olduğunu dile getiren Binvildet; Suriye’de yaşanan terör olaylarına ve savaş koşullarına rağmen iki ülke arasındaki koordinasyon ve işbirliğinin sürdüğüne değinerek yeniden inşa sürecinde de bu işbirliğinin büyüyerek devam etmesi temennisinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı