GenelSuriye Düşmanları

Suriye Ulusal Çalışma Grubu adlı yeni bir muhalif örgüt kuruldu

ABD, Katar, Fransa ve Türkiye tarafından İstanbul’da kurulan Ulusal Konsey adlı Suriye muhalifi örgütten ayrılan 20 kişi “Suriye Ulusal Çalışma Grubu” adlı yeni bir örgüt kurdu.

Russia Today’in haberine göre ABD, Katar, Fransa ve Türkiye tarafından kurulan Suriye Ulusal Konseyi adlı örgütten ayrılan 20 kadar üyen “Suriye Ulusal Çalışma Grubu” adlı yeni bir örgüt kurdu.

Son olarak Tunus’taki sözde “Suriye’nin Dostları” toplantısında İstanbul’da kurulan Ulusal Konsey adlı örgütün muhaliflerin temsilcisi olarak tanınması kararlaştırılmıştı.

Suriye Ulusal Çalışma grubu adlı grubun başkanlığını yaklaşık 20 kişiyle Burhan Galyun liderliğindeki İstanbul Konseyi’nden ayrılan Heysem Malih’in yaptığı bildirildi.

Yeni kurulan örgüt, yayılmadığı bildiride İstanbul’da kurulan Ulusal Konsey’i kuruluşunun üzerinden aylar geçmesine rağmen hala yürütme bürolarını dahi kuramamakla suçladı ve “artık bizim açımızdan gitmekte olduğumuz bu yolun yanlışlığı anlaşılmış oldu. Bu yüzden Özgür Suriye Ordusu’nun desteklenmesi de dahil olmak üzere mümkün olan her yolla Suriye yönetiminin devrilmesini sağlamak yönündeki faaliyetleri güçlendirmek için Suriye Ulusal Çalışma Grubu’nu kurmaya karar verdik” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı