Genel

Suriye ulusal egemenliğinden ve bağımsızlığından vazgeçmeyecektir

Suriye Cumhuriyet Müftüsü Ahmet Bedrettin Hassun; medyanın toplumun aydınlanmasında ve insanın bilinçlenmesindeki rolüne işaret ederek uygun kelimenin uygun görüntüyle uygun zamanda kullanılmasının kimi zaman bir kurşundan bile daha etkili olabileceğini ifade etti.

Bugünlerde Suriye’de yaşanan olaylarla ilgili belgesel programları hazırlak amacıyla bulunan Rusyalı basın heyetiyle bir araya gelen Hassun; medyanın gelecek nesilleri ve toplumu bilinçlendirmek ve eğitmek için kullanılması gerektiğini belirterek Suriye’nin bu süreçte en vahşi medya saldırısına maruz kaldığını ve kimi medya araçlarının birer katletme aracına dönüştüğünü beyan etti.

Ülkenin maruz kaldığı medya saldırısı çerçevesinde gelen çarpıtma ve yalan haberlerle ilgili bir anlatım sunan Hassun; Suriye’nin ulusal egemenlik ve bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğini ve diz çökmeyeceğini vurgulayarak Rusya’nın ulusal egemenlik hakkına saygılı tutumunu övgüye değer bir tutum olarak nitelendirdi.

Öte yandan Rusyalı basın heyeti üyeleri Suriye’nin inşasını ve tek bir vatan projesini desteklediklerini ifade ederek medyanın gerçeklere hizmet etmesi gerektiğini ve yaşanan krizden tek çıkış yolunun diyalog olduğunu vurguladılar.

Geçtiğimiz Perşembe günü Şam’ı kana bulayan terör saldırılarını şiddetle kınayan basın heyeti gazeteci, öğretmen, muhabir, fotoğrafçı, yönetmen, senarist, ve sinemacılardan oluşan 13 kişiyi kapsıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı