GenelSuriye Düşmanları

Suriye Ulusal Koalisyonu: De Mistura’nın Halep planını inceliyoruz

Suriye Ulusal Koalisyonu adlı muhalif grup, BM Suriye Özel Temsilcisi Steffan De Mistura’nın Halep’te çatışmaların dondurulması planını incelediklerini açıkladı.

Şarku’l Avsat gazetesine demeç veren Ulusal Koalisyon Genel Sekreteri Muhammed Yahya Mektebi, De Mistura’nın Halep’teki çatışmaların dondurulmasını öngören planını incelediklerini söyledi.

Ulusal Koalisyon liderlerinin BM Suriye Özel Temsilcisi Steffan De Mistura ile İstanbul’da bir görüşme gerçekleştirdiğini belirten Muhammed Yahya Mektebi, De Mistura’nın Halep’teki çatışmaların durdurulmasının Suriye’nin diğer bölgelerindeki çatışmaların durdurulması için zemin hazırlayacağına inandığını söyledi.

Muhammed Yahya Mektebi, De Mistura’nın Halep’le ilgili planını Ulusal Koalisyon bünyesinde iki gün görüşerek varacakları görüşü açıklayacaklarını söyledi.

Ulusal Koalisyon’un ana bileşenlerinden Ulusal Konsey adlı örgütün Başkanı George Sabra, “Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esed çözümün bir parçasıdır” dediği için Steffan De Mistura’ya tepki göstermişti.

Türkiye, Körfez ülkeleri ve Batı tarafından desteklenen Ulusal Koalisyon’un Suriye içerisindeki silahlı gruplar üzerinde hiçbir kontrol gücü bulunmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı