Genel

Suriye uyuşturucu açısından temiz ülkeler arasındadır

Suriye İçişleri Bakanı Ulusal Uyuşturucuyla Mücadele Komitesi Başkanı Muhammed el Şear; Suriye’nin tamahkarlar, sömürücüler, hainler, komplocular yada aşağılıklar için hiçbir zaman yurt olmayacağını belirterek onurlu Suriyelilerin her zaman vatan egemenliği, onuru ve şanını pekiştireceğini belirtti.

Uyuşturucuyla Mücadele Komitesinin enformasyon departmanının dünya uyuşturucuyla mücadele günü münasebetiyle İçişleri Bakanlığı Binasında düzenlediği seminerde konuşan Bakan Şear; Suriye’nin şu ana dek uyuşturucudan temiz ülkeler arasında yer aldığına dikkat çekerek, bu gerçeğin de uluslar arası toplum ve ilgili kurum ve örgütler tarafından bizzat itiraf edildiğine vurgu yaptı. Şear Suriye’nin uyuşturucu ekimi, sanayisi ve pazarlanmasından uzak olduğuna işaret ederek, sadece coğrafi konumu nedeniyle uyuşturucu geçişinde kullanıldığını söyledi.

Bakan Şear Suriye’nin uluslar arası uyuşturucuyla mücadele anlaşmasına imza atan ilk devletler arasında yer aldığını belirterek, tarihi boyunca da uyuşturucuyla mücadelede üstüne düşen sorumluluğu en iyi şekilde yerini getirdiğini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı