Genel

Suriye Vakıflar Bakanı: Mescid-i Aksa’ya girecek ve inşallah orada namaz kılacağız

Suriye Vakıflar Bakanı Abdülsettar El-Seyyit, Mescid-i Aksa’nın yakılmasının kırk yedinci yıldönümünde iran Habere şunları söyledi: “Katil Siyonistler tekfirci terörizmi İslam’ın ilk günlerinde Harici koalisyonu kuranlardan miras aldılar ve bu gün IŞİD ve Nusra’yı oluşturdular.

Ordu, Suriye halkı ve direniş var olduğu sürece Mescid-i Aksa yıkılmayacaktır. Suriye, İslam ve Arap dünyasındaki değerlerine ve ilkelerine aynı şekilde bağlıdır.

Terörist gruplar Siyonist projeye hizmet etmek için kuruldular. Onlar geçmişte Mescid-i Aksa’yı yaktılar ve bu gün de Halep’teki Emevi Camiini ve kliseleri yakıyor ve Suriye halkının tüm medeniyetini yok ediyorlar.

Suriye Ordusu bu gün Beşşar Esad’ın liderliğinde Suriye’deki tekfirci terörizmle mücadele ediyor ve İslam’ın ve Hristiyanlığın kutsallarını savunuyorlar ve hainler de İsrail’in kucağına sığınıyorlar.

Düşmanın aslını anlamak için her zaman Kudüs hakkında konuşmalıyız. Golan kurtarılacaktır ve Allah’ın izni ile Kudüs’ün direniş güçlerini de kurtaracağız.

Biz Allah’ın Mescid- i Aksa’yı yeniden bize döndüreceğine kesin bir şekilde inanıyoruz. Ama Mescid-i Aksa sadece arzu ve temenni ile bize geri dönmeyecektir. Mescid-i Aksa, bu yolda ve özgürlük için pak kanlarını ve canlarını takdim eden askerlerimizin adanmışlığı ile bize geri dönecektir.

Suriye’yi yıkmaya ve ülke halkını katletmeye çalışan bu terörist gruplar, Mescid-i Aksa’yı kirli elleriyle yıkan ve Filistin halkının başına bunca bela ve musibeti getiren kirli ellerin aynıdır. Biz Suriye’de direniş hattında aynı şekilde kalmaya devam edip, Mescid-i Aksa’ya girecek ve inşallah orada namaz kılacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı