Genel

Suriye Vakıflar Bakanı: Radikal ideoloji tehlikesi terör tehlikesinden az değildir

Suriye Vakıflar Bakanı Muhammed Abdüssettar el Seyit; insani ve İslami ilke ve değerleri hedef alıp çarpıtan radikal ideoloji tehlikesinin, terör tehlikesi gibi ciddi bir önem taşıdığını belirtti.

İran’ın başkenti Tahran’da bugün Dış İlişkiler Stratejik Meclisi Başkanı Kemal Harrazi ile bugün bir araya gelen Bakan Seyit; Suriye’de din adamlarının radikal ideoloji ve hareketleri karşısında büyük bir mücadele sergilediklerini belirtti.

Emperyalist ülkeler ve Siyonizm hareketinin bölge ve halklarına karşı planlarının sadece Suriye ve halkını değil, tüm bölge ve halklarını hedef aldıklarının altını çizen Bakan Seyit; dini ve sosyal değerleri yok etme amaçlı bu hırçın savaşa karşı teyakkuzda olma ve ortak mücadele verme gereğine vurgu yaptı.

Harrazi ise toplantıda Suriye’nin her daim bölgede kilit bir rol ve konuma sahip olduğunu, yedi yıldan fazla süren muhtelif yönlü bu savaşta da Suriye’nin hegemonyaya alınıp dağıtılmasının planlandığını ifade etti.

Suriye’nin eskisinden daha güçlü ve iyi olacağına inandığını ifade eden Harrazi; İran’ın terörle mücadelesi ve düşmancı planlara karşı savaşında Suriye’ye yardım ve desteğini sürdürme kararlılığını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu