Genel

Suriye ve Dünya Açlıkla Mücadele Örgütü arasında 3 milyon dolarlık bir çalışma planı yapıldı

Suriye Su Kaynakları Bakanlığı bugün Dünya Açlıkla Mücadele Örgütü ile 3 milyon dolar maliyetinde bir çalışma planına imza attı.

Maliyeti daha sonra arttırılabilecek olan çalışma planında Suriye’deki içme suyu, atık su ve niteliklerinin mevut durumu ve kullanım uygunluğunda ortak çalışmalar öngörülüyor.

Plan kapsamında su kaynakları ve temininde ortak çalışmalarda bulunma, teknik ve lojistik destek sağlama, uzman kadrolar yetiştirme ve teçhizat temininde iki taraf işbirliği içinde olacak.

Bakanlık adına plana imza atan Su Kaynakları Bakanı Bessam Hanna örgütün Suriye’deki insani çalışmalara katkısının takdire şayan olduğunu belirtirken, terör gruplarının sabotaj eylemleri ve Suriye’ye yönelik ekonomik yaptırımlar neticesinde meydana gelen zor koşulların aşılmasında önemli katkılarda bulunduğunu söyledi.

Hanna Suriye ve halkına uygulanan katı ekonomik yaptırımların içme suyu temininde zor koşullara yol açtığını ifade ederken imzalanan çalışma planında bu meselelerin aşılmasının amaçlandığını ekledi.

Örgüt adına plana imza atan Dünya Açlıkla mücadele Örgütü Bölge Temsilcisi Svetlana Kabostjan Suriye’de 2009 yılında çalışmalarına başlayan örgütün mevcut koşullara rağmen çalışmalarını genişletme ve pekiştirme özeninde olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı