Suriye Düşmanları

Suriye ve Rusya: Washington Rukban Kampındaki teröristlere silah taşıyor

Suriyeli Tehcir Edilenlerle İlgili Suriye ve Rusya Koordinasyon Heyetleri, ABD el Rukban kampındaki insani durumları, Kovid-19 virüsünün yayılmasına karşı önlemler bahanesiyle kampta rehin tutulanlara insani ve tıbbi yardımlar şemsiyesi altında istismar ettiğini belirtti.

Heyetler yayınladıkları ortak beyanda, “Amerikan tarafının yeni korona virüsünün yayılmasından yararlanmaya, el Rukban kampına insani yardımlar şemsiyesi altında teröristlere silah ve teçhizat geçiştirmek için Birleşmiş Milletlere baskı yapmaya çalıştığını” söyledi.

Ortak beyan, “el Rukban kampındaki insani durumun Suriye’nin bu bölümünün ABD tarafından illegal yollarla işgali neticesinde” olduğunu belirterek, Rusya ve Suriye el Rukban kampında rehin tutulanların boşaltılması için gerekli tüm önlemleri aldıklarına” işaret etti.
Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova da dün akşam yaptığı açıklamada, Suriye’de korona salgının yaygınlaşması konusunda uyarıda bulunarak, Fırat’ın doğusunda yaşayan insanların can güvenliğinden ABD’nin sorumlu olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu