Genel

Suriye ve Siyonist rejim arasında esirlerin serbest bırakılması yönünde anlaşma

Suriye resmi haber ajansı SANA, Suriye ve Siyonist rejim İsrail’in Rusya’nın arabuluculuğuyla esir değişimi konusunda anlaştığını duyurdu.

SANA’nın dün verdiği habere göre, Suriye hükümetinin ana hedeflerinden birinin ırkçı rejim İsrail’in cezaevlerinde bulunan vatandaşlarını her ne pahasına olursa olsun kurtarmak olduğunu ve bu doğrultuda Suriye hükümetinin işgal altındaki Golan Tepeleri’nde yaşayan Suriyeli vatandaşların serbest bırakılmasını sağlamak için çalıştığını bildirdi.

Adının açıklanmasını istemeyen bir göre, SANA, şu anda Suriye ve Siyonist rejim İsrail arasında, Golan Tepeleri’nden iki Suriyeli esirin serbest bırakılması için Rusya’nın arabuluculuğuyla esir alışverişinde bulunduğunu bildirdi.

Rapora göre, iki Suriyeli esirin serbest bırakılması karşılığında Şam, yanlışlıkla Suriye’nin “Kuneytra” bölgesine giren ve daha sonra bu ülkenin yetkili makamları tarafından tutuklanan İsrailli bir kızı serbest bırakacak.

Daha önce Suriye halkı, özellikle işgal altındaki Golan Tepeleri sakinleri, Şam’daki Kızıl Haç ofisinin önünde protesto mitingleri düzenleyerek Suriyeli mahkumların ırkçı İsrail hapishanelerinden serbest bırakılmasını talep etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu