Genel

Suriye ve Türkiye halkları her zaman kardeş olarak kalacaktır

Suriye Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanlığı sözcüsü Dr. Cihad Makdisi, Türkiye Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun tekrarlanan açıklamalarının, Türk halkını kabul ve rıza görmeyen Türk Hükümetinin politikalarına sürükleme ve bulaştırmayı halen sürdürdüğünü bir kez daha gösterdiğini çünkü Suriye ve Türkiye kardeş halklarını birleştiren tarihi ve kardeşlik bağlarının tabiatı ve çıkarlarıyla bağdaşmayan tutumlar üstlendiğini belirtti.

Makdisi; Davutoğlu’nun halen öne doğru kaçış yolunu üstlenmeye, komşusu Suriye’nin güven ve istikrarını alenen hedef almaya devam etmek ve somut olarak başarısızlığı ispat olunan yıkıcı politikalarını tekrar gözden geçirmeyi reddetmeye devam ettiğini vurguladı.

Suriye yönetiminin bağlı kaldığı Ateşkes kararını başarılı kılmada Türkiye ve Körfez taraflarının buna bağlı kalmadığı bütün gözlemciler tarafından açıkça görüldüğünü ifade eden Makdisi, Suriye kanının akmasında bu tarafların sorumlu olduğunu, silahlı terör gruplarını silahlandırma, finanse etme ve barındırma politikalarını sürdürmeleri kanalıyla, sözkonusu tarafların BM temsilcisi el-Ahdar el-İbrahimi’nin görevini baltalamalarının açık bir göstergesi olduğunu belirtti.

Makdisi; Suriye’nin hiç bir hükümetin zarar vermede ve kötülemede başarılı olamayacağı Suriye-Türkiye kardeş halkları bir arada toplayan tarihi ve kardeşlik bağlarına özen göstermeye devam edeceğini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu