Genel

Suriye yabancı uyruklu 142 teröristin adını BM Güvenlik Konseyi’ne verdi

Suriye’nin BM Heyeti, Suriyeli olmayan ve bu ülkede öldürülen 142 teröristin adını BM Güvenlik Konseyi’ne sundu.

Suriye’nin BM Heyeti geçen ay içerisinde, Arap ve Arap olmayan 142 teröristin adı kayıtlı bir listeyi BM Güvenlik Konseyi’ne sundu.

Suriyeli bir bilir yetkili kanalıyla bu listeyi elde edip yayınlıyan Suriye basımı El Vatan gazetesi, Suriyeli olmayan ama bu ülkede öldürülen terör unsurlarından birçoğunun kimliklerinin deşifre edilmemesi için cesetlerinin diğer teröristlerce yakıldığını hatırlattı.

El Vatan Gazetesinin haberine göre, söz konusu bilir yetkili bu hususta “142 kişilik bu listede 18 muhtelif ülkeden kimselerin isimleri var, ki Arap ülkeler arasından Suudi Arabistan 47 ölüsüyle listenin başında yer alıyor. Ondan sonra 24 ölüsüyle Libya var. Ardından 10 ölüyle Tunus, 9 ölüsüyle Mısır, 6 ölüsüyle Katar ve 5 ölüsüyle Lübnan geliyor” şeklinde konuştu.

Söz konusu yetkili daha sonra açıklamalarını şöyle sürdürdü “Arap olmayan ülkelerin başında da 11 ölüsü olan Afganistan yer alıyor. Afganistan’ı da 5 ölüsüyle Türkiye, 3 ölüsüyle Çeçen ve birer ölüleriyle Azerbaycan’la Çad takip ediyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu