Genel

Suriye yatırımlarının Türkiye’de arttığına dair haberler asılsızdır

Suriye Ekonomi ve Dış Ticaret Bakanlığı, medya kaynaklarının Türkiye’de geçen yıl içerisinde Suriyeli yatırımların halihazırdaki olaylar sebebiyle arttığı yönünde yayınladıkları haberlerin doğru olmadığını belirterek, başta Halep olmak üzere Suriye sanayi kurum ve müesseselerinin yıkımı ve planlı sabotaj eylemlerinde Türk tarafının ortak olduğunu vurguladı.

Bakanlık dün yayınladığı bildiride, Türkiye’deki yatırımların sermayelerinin Firmaların anavatanları Suriye’de yaptıkları yatırımların çok altında olduğunu ifade ederek Türkiye’de sözde yeni yatırım olarak adlandırılanların pazarda tedavülde olduğunu göstermek amacıyla ana firma ve kurumların ticari veya benzer bürolardan ibaret olduğunu açıkladı.

Bakanlık, Suriye pazarına güven ve huzurun geldiğini hissettikleri ilk anda Suriye’ye hemen geri dönme arzusunun yatırımcılar tarafından açık ve aleni bir şekilde belirtildiğini ifade etti.

Ekonomi ve Dış Ticaret Bakanlığı, bu gibi haberlerin tedavüle edilmesindeki hedefin, Suriyeli yatırımcı ve vatandaşının maneviyatını zayıflatmayı amaçladığını vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu