GenelSuriye Dostları

Suriye yönetimi gündeme geldiği ilk andan itibaren reformları kabul eti

Lübnan Dışişleri Bakanı Adnan Mansur; Suriye’de yaşanan krizin dışarıdan değil sadece içeriden çözülebileceğine işaret ederek şekli ve kaynağı ne olursa olsun dış müdahalenin Suriye’deki krizi daha da karmaşıklaştıracağını dile getirdi.

Kuveytli Enbaa gazetesine verdiği demeçte Mansur; Suriye yönetiminin reform yapmayı reddetmediğini tam tersine gündeme geldiği ilk andan itibaren reformları kabul ederek uygulamaya başladığını kaydetti.

Suriye’de yaşanan olayların kendilerini ilgilendirdiğini ve kaygılandırdığını ifade eden Mansur; Suriye ve Lübnan’ı birbirine bağlayan tarihi, insani, coğrafi ve ekonomik ortaklıklara işaret ederek iki ülke arasında 1991 yılında kardeşlik ve güvenlik anlaşmaları imzalandığını bu nedenle de Suriye’deki güvenlik ve istikrarın Lübnan’ı da mutlaka etkileyeceğini beyan etti.

Savunma Bakanının el-Kaide örgütü elemanlarının Lübnan sınırı aracılığıyla Suriye’ye sızdığına yönelik açıklamalarına ilişkin olarak da Mansur; İçişleri Bakanının savunma bakanını yalanlamadığını ancak Lübnan’da el-Kaide unsurları bulunduğundan da söz etmediğini sadece sınırdan Suriye’ye sızan el-Kaide örgütü elemanlarının varlığından söz ettiğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu