Genel

Suriye yönetimi korsan İsrail’e hizmet için hedef alınıyor

Suudi Arabistan Kralı Abdullah Bin Abdülaziz Al Saud’un kardeşi Emir Telal Bin Abdülaziz; Suudi Arabistan’ın parçalanması ve Suriye’nin İsrail’e hizmet olarak baltalanmasına ilişkin Katarlı-Siyonist bir planın bulunduğunu ortaya çıkardı.

Lübnanlı Bina Gazetesi; Suudili Emirin bu açıklamayı Kahire’deki evinde Arap üç şahsiyetle bir araya geldiği sırada yaptığını aktarırken, söz konusu üç şahsiyetten birinin, Emir Telal’in Katarlı yöneticilerin politikalarını keskin bir şekilde eleştirdiğini aktardığına dikkat çekti.

Emir Telal; Katarlı yetkililerin, Arap ve Filistinlilere karşı Siyonist planlarda İsrail’e yardım ettiklerini ifade etti.

Katar’daki Al Tani yöneticilerinin önümüzdeki süreç içinde Suudi Arabistan’ı parçalama ve Al Saud ailesini Mekke ve Medine’den oluşan küçük bir ülkede sıkıştırma girişimlerinde bulunacaklarını ortaya çıkaran Emir Telal; Filistinli mültecilerin yerleştirilmeleri için Suudi’nin Ürdün sınırındaki bölümünü ayıracaklarını ifade etti.

Emir Telal; ABD’nin Suudi Arabistan’ı olduğu gibi bırakmayacağını ifade ederken, Amerika’nın bölgedeki çıkarlarını pekiştirmek ve İsrail’i korumak amacıyla Katar’ı Arap ve Körfez vücudunu parçalamada bir pençeye dönüştürdüğünü belirtti. Aynı zamanda Suudi Arabistan’daki ABD yanlısı bir kısım emirlerin Katarlı yöneticilerle uzlaşma sağladıklarını ekledi.

Yakın bir süreç içinde Suudili ve İsrailli yetkililer arasında ileri düzeyde güvenlik ilişkileri konusunda bir basın toplantısı düzenleme hazırlığında olan Emir Telal; bunların bölgenin Araplığı, Filistin ve Suriye aleyhine planlar hazırladıklarına vurgu yaptı. Ayrıca İran’a karşı ABD, Avrupa ve İsrail savaşında Suudi Arabistan’ın öncü olarak kullanılmasını planladıklarını ekledi.

Bir çok körfez ülkesini istikrar ve güvenliğini hedef alan planlardan uyaran Emir Telal; yakın bir süreç içinde Suudi Arabistan’daki hakim ailede yönetim için keskin anlaşmazlıkların çıkacağını, bu anlaşmazlıkların da kanlı olabileceğine işaret etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı