GenelSuriye Dostları

Suriye yönetimine milyonluk destek gösterisi komploları akamete uğrattı

İran İslam Cumhuriyeti’nin Lübnan büyükelçisi, Suriye halkının son iki gün içinde Beşşar Esad yönetimine destek amacıyla gerçekleştirdikleri milyonluk gösterilerin düşmanların komplolarının akamete uğradığını gösterdiğini söyledi.

İran’ın Lübnan büyük elçili Gazenfer Roknabadi dün öğleden sonra Lübnan demokratik partisi başkanı Emir Tallal Arslan ile yaptığı görüşmede bölgedeki gelişmelere ve direniş aleyhindeki komplolara temas ederek, “Suriye halkı son iki gün içinde cumhurbaşkanı Beşşar Esad yönetimine destek amacıyla gerçekleştirdikleri milyonluk gösterileri ile gerçekte düşmanların bu ülke aleyhindeki komplolarının etkisiz kaldığını gösterdi” dedi.

Suriye halkının bu gösterilerle Esad yönetiminin yanında yer aldıklarını gösterdiğini belirten Roknabadi, silah ve kaba kuvvetten başka bir mantık bilmeyen dünya müstekbirliğinin bu geniş halk desteğini görmezlikten geldiğini söyledi.

Lübnan Demokratik partisi başkanı da bu görüşmede İran İslam cumhuriyetinin bölge olaylarındaki yapıcı ve müsbet rolüne temasla , Lübnan’ın her zaman İran İslam Cumhuriyetinin direnişe olan desteğinden dolayı takdir ettiğini, minnet borcu duyduğunu söyledi.

Ebir Tallal Arslan ayrıca Suriye halkını son günlerde Esad yönetimine destek amacıyla geniş çaplı gösteriler düzenlemesinin, Suriye yönetimi ve halkının birbirinin yanında yer aldığını ve düşmanların komploları karşısında direneceğini gösterdiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı