Genel

Suriye’de 10 dakikalık zaman farkıyla bir facia önlendi

Suriye bomba imha ekipleri Halep Kentinin Gençlik Konutları içindeki Ziraat Okulu yakınlarında içine patlayıcı yerleştirilmiş sahte plakalı Seiki Wan Marka siyah renk bir arabayı etkisiz hale getirdi.

SANA’ya konuşan Halepli bir kaynak; arabada birden fazla bomba ve bu bombaların etkisini arttırmak için taşınabilir itfaiye tüplerinin bulunduğunu ifade etti.

Arabada 20 kg ağırlığında iki bomba ve 1 kg ağırlığında dört bombanın bulunduğunu açıklarken, havaya uçurulmasında çamaşır makinelerinde kullanılan bir zamanlayıcıya ilaveten uzaktan kumandalı cihazın kullanıldığını söyledi.

Arabayı ihbar eden Ammar Halife adlı sivil vatandaş; semt ahalisinden olduğunu ve yolu temizleme çalışmaları sırasında arabayı gördüğünü söyledi. Temizlik işini tamamlaması için arabanın kaldırılması gereği gördüğünü ve bunun üzerine civardaki insanlara sormasıyla arabanın yabancı olduğunu öğrenmesi üzerine arabanın içine göz attığını ifade eden Halife pedallarının yanında dinamite benzer şeyler görmesiyle derhal ilgili güvenlik kurumlarına ihbarda bulunduğunu belirtti.

Bölge ahalisinden bir başka vatandaş; arabada patlayıcının bulunduğuna ilişkin şüpheler olması üzerine herkesi uzaklaştırdıklarını ve kimsenin yaklaşmasına izin vermediklerini söyledi.

Bölge ahalisinden bir çok vatandaş; bu gibi eylemleri planlayan teröristlerin vahşet ve terörden başka hiç bir şeyin peşinde olmadıklarına işaret ederek, bu teröristleri destekleyen, ve onların eylemlerini örtbas eden tarafları kınadılar.

Bu arada bomba imha ekiplerinin olay yerine gelmeleri ile zamanlayıcıya ayarlanmış bombaların infilak etmeleri arasında sadece 10 dakikalık bir zaman süresinin bulunduğu belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı