Genel

Suriye’de 44 şehit daha törenlerle uğurlandı

Şam ve Halep’teki askeri hastanelerin yanında Rakka Devlet Hastanesinde düzenlenen resmi törenlerde asker, güvenlik birimleri ve sivil vatandaşlardan oluşan 44 şehidin cenazesi bugün çiçek, defne ve avuç avuç pirinç yağmuru altında son yolculuklarına uğurlandı.

Şam ve kırsalı, Homs, Halep, İdlib, Dera ve Rakka’da vatan ve vatandaşların güvenliğini korumaya çalıştıkları sırada teröristlerin hain saldırıları sonucunda yaşamlarını yitiren şehitlerin bayrağa sarılı naaşları silah arkadaşlarının omuzlarında taşınırken Ordu Bandosu Şehit ve Veda marşlarını çaldı.

Törenlere katılan şehit yakınları vatanın yaşamakta oluğu krizi şehitlerin toprağı sulayan pak kanları sayesinde aşacağına inandıklarını belirterek şehitlerin vatan uğruna sundukları fedakarlıkların vatanı savunmada gelecek nesillerin yolunu aydınlatan büyük bir meşale olduğunu dile getirdiler.

Suriye’nin hiçbir zaman komplocular ve vatan düşmanları karşısında diz çökmeyeceğini ifade eden şehit yakınları Suriye halkını komplo karşısında safları sıklaştırma çağrısında bulundular.

Şehit yakınları Suriye’nin dış dayatmalara boyun eğmeyeceğini, bunca şehit kanının heder olmayacağını ifade ederek, vatanı savunma azimlerinin kırılmayacağını belirttiler.

Suriye halkının ellerini Suriyeli kanlara bulaştıran herkesi cezalandıracağını belirten şehit yakınları; Suriye’de masum insanların kanlarını akıtma, kaos, şiddet ve sabotaj eylemlerinde bulunmada yabancı güçlerin ellerinde alet olmayı kabul edenlerin cezalandırılmalarını talep ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı