Genel

Suriye’de af yasasından yararlananların sayısı gün geçtikçe artıyor

Şam Kırsalında iç güvenlik güçlerindeki görev mekanlarından terkeden bazı firariler, askerlerin vatan kucağına geri dönmelerine fırsat tanıyan 2013 yılı 70 sayılı af yasası gereğince teslim oldu.

Şam Kırsalı Güvenlik Komutanlığı dün bazı firarilerle bir araya gelişinde firar etme şart ve sebeplerini gözden geçirerek durumlarını düzelterek, firar suçuyla bağlantılı tüm ve yan cezalarını düşürmesiyle, görev yerlerine ve doğal yaşamlarına geri döndüler.

Şam Kırsalı Emniyet Müdürü Abdurrezzak Mutlak, kendilerini yönetimin tasarrufu altına koyan bütün elemanların durumlarının düzeltilmesi için gerekli bütün icraatların alınmasına ve bu uğurda karşılaştıkları zorlukları ortadan kaldırma hazırlığında olduklarını belirtti.

teslim olanlardan biri:”Silahlı çetelerin evimi yakması, beni ve ailemi ölümle tehdit etmeleri ardından birliğimden kaçma kararı aldım. Buda işimi bırakmaya zorladı taki af yasası çıkınca görevime geri dönme maksadıyla geri döndüm. Oyuna getirilen bütün herkesi kendilerini teslim etmeye ve vatanı savunmaya yardımcı olmaya çağırıyırum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı