Genel

Suriye’de ağır kayıp veren teröristler sivilleri hedef alıyorlar

Suriye ordu birliklerinin karşısında ağır kayıplar vermeye devam eden ve bir kısım devletler tarafından ‘ılımlı muhalifler’ adı verilen radikal teröristler kin ve öfkelerine siviller üzerine kusmaya devam ediyor.
Halep İl Emniyet Müdürlüğünde yetkili bir kaynak SANA’ya açıklamasında tabi Nusra Cephesi ve müttefikleri diğer teröristlerin kentin sivil yerleşim alanlarından Furkan, Adonis, Hamadaniye, Bostan el Zahra ve eski Halep bölgelerine gelişigüzel füze saldırılarını sürdürdüklerini aktardı.
Kaynak teröristlerin saldırıları sonucunda sivil vatandaşlardan 9 kişinin şehit, 37 kişinin de yaralı düştüklerini belirtirken, terör kurbanlarının aralarında çocuk ve kadınların bulunduğuna vurgu yaptı.
Teröristlerin Halep Kentinin muhtelif sivil yerleşim alanlarına dün bulundukları füze saldırılarında yine aralarında çocuk ve kadınların buldunduğu 11 vatandaşın şehit, 128 vatandaşın da yaralı düştüklerini belirten kaynak; bu saldırılarda altyapı, hizmet kurumları ve sivil evlerin maruz kaldığı büyük hasarın kentte insani durumları nasıl olumsuz etkilediğinin bir kez daha altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu