Genel

Suriye’de ağır makineli silahların monte edildiği 7 araç teröristlerle beraber yok edildi

Suriye’de silahlı kuvvetler ve güvenlik birimleri Halep ve kırsalında kaçan teröristlerin peşlerine düşme ve onları yakalama operasyonlarını sürdürerek gaddar teröristleri büyük kayıplara uğrattı.

Bu bağlamda güvenlik birimleri Halep kırsalına düşen Bab bölgesinden Halep Kenti istikametinde seyir eden ve duşka tipi ağır makineli silahların monte edildiği 7 aracı içlerindeki teröristlerle birlikte etkisiz hale getirdi.

Halep Kentindeki sebze hali yakınlarında ise güvenlik birimleri, teröristleri takip ve yakalama operasyonlarında onlarca silahlı teröristi yakaladı.

Bu arada silahlı kuvvetlerden birlikler; Yer Küresi Ekseni, Radyo Binası bölgesi ve Seyf el-Devle Semtinde kaçan ve saklanan teröristlerle çatışmaya girerek çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürdü.

Halep kırsalına düşen Kefar Hamra bölgesinde ise; yine duşka tipi ağır makineli silahlarla donatılmış araçlar kullanan ve Halep kentine girmeye çalışan teröristlerle güvenlik birimleri arasında çatışma meydana geldi. Çatışmada çok sayıda terörist ölü ve yaralı düşerken, kullandıkları araçlar da imha edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu