Cinayet ve KatliamlarGenelSuriye Düşmanları

Suriye’de akıtılan her damla kanın sorumluları arasında Türkiye’de bulunuyor

Suriye Terör ve Şiddet Kurbanları Gözlem Evi; silahlı terör gruplarının Homs kırsalında düşen Huvla bölgesinde gerçekleştirdikleri, aralarında çok sayıda çocuk ve kadınların bulunduğu vahşi katliamı keskin bir dille kınadı.

Gözlem evi yayınladığı bildirisinde; Suriyelilere karşı uygulanan ve insanlık yada hiç bir semavi din ile ilgisi olmayan terör eylemleri faillerinin cezalandırılmaları çağrısında bulundu.

Bu gibi katliamların uluslararası güvenlik konseyinin Suriye krizini ele alacağı zamanlara denk getirildiğine işaret eden Gözlem Evi; uluslararası toplumun karşı tepkisini toplamakla birlikte duygu sömürüsü yapmak amacıyla Suriye’de hükümet güçlerinin bu vahşet dolu eylemlerle suçlanılmaya çalışıldığını, gerginlik ve şiddetin tırmandırıldığını ifade etti.

Gözlem Evi katledilen masum inanların arasında kadın ve çocukların bulunduğuna dikkat çekerken; ne pahasına olursa olsun inanlıkla ilgisi olan, yada semavi dinlere inandığını iddia eden birilerinin bu şekilde vahşet ve insanlık dışı bir eylemi gerçekleştirmesinin mümkün olmadığını ifade etti.

Bu gibi vahşeti işleyenlerin gerçekleri çarpıtmaya çalıştıklarını, şiddet ve kanların akıtılması için provokasyonda bulunduklarını belirten Gözlem Evi; bunun ancak dünya terörizmini kucaklayan Siyonist-Amerikan projesine hizmet edebileceğini söyledi.

Terörist Vehhabi akımının yanında İstanbul Meclisi ve ona bağlı silahlı çetelerini sorumlu tutan Gözlem Evi; meydana gelen katliamlara ilaveten akıtılan her damla Suriyeli kanın sorumluluğunu Vahhabi terör akımının vekilleri olan Türkiye, Suudi Arabistan ve Katar’a yükledi.

BM gözlemcilerinden İstanbul Meclisine bağlı çetelerin işledikleri katliamları gözlemlemelerini ve belgelemelerini talep eden Gözlem Evi; sivil yada asker arasında hiç bir fark gözetmeyen uluslararası organize terör karşısında uluslararası toplumun sessizliğini eleştirdi.

Gözlemevi; Cenevre’deki İnsan Hakları Meclisinin bu katliamlar ve şiddet karşısındaki sessizliğini eleştirerek, sessizliğin suça ortak olma anlamı taşıdığına işaret etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı