Cinayet ve KatliamlarGenel

Suriye’de Aralarında 1 Kurmay Tuğgeneralin Bulunduğu 7 Kişi Şehit Oldu

Silahlı terör gruplarının teknik ve teknolojik alanlarda ulusal beyin ve deneyimleri hedef almaları çerçevesinde teröristler, elektronik savaş idaresinden Kurmay Tuğgeneral Hasan Abdullah el-İbrahim’in arabasına ateş açtılar.

Teröristlerin Şam kırsalında düşen Telfita bölgesinde düzenledikleri gaddar eylemde, Kurmay Tuğgeneral el-İbrahim ve onun yanında bulunan Mühendis Üsteğmen Yamin Haddur şehit düştürler.

SANA’ya açıklama yapan resmi bir kaynak; terör saldırısında aynı zamanda Yarbay Hüseyin el-Nasır’ın yanı sıra Uzman Çavuşlar Ziyad el-Hamad ve Hızır Safiyye’nin yaralandıklarını belirtti.

Asayiş Güçleri ve Sivil Vatandaşlar Hedef Alındı

Öte yandan silahlı terör gruplarının Dera kırsalındaki Atman Yakıt İstasyonu yakınlarında yerleştirdikleri el yapımı bombanın infilak etmesi neticesinde asayiş güçlerinden bir eleman şehit düştü. Patlamada ayrıca sivil vatandaşlardan da iki kişi yaralandı.

SANA Muhabirine açıklama yapan resmi bir kaynak; bomba imha ekiplerinin, silahlı terör grupları tarafından aynı bölgede yerleştirdikleri el yapımı bir başka bombayı etkisiz hale getirdiklerini söyledi.

Teröristler Belediye Binası ve Bir Okulu Kundakladılar

Bu arada yetkili bir kaynak; silahlı bir başka terör grubunun Dera kırsalında düşen Atman Belediye binası ve bir okulu kundakladığını ifade etti.

Homs’ta Minibüse Saldırdılar

Homs Kentinde ise silahlı terör gruplarının bugün Askeri Hastane yakınlarında iki minibüse saldırmaları neticesinde; Homs İl Trafik Müdürlüğünde çalışan sivil bir personel şehit düşerken, asayiş güçlerinden bir eleman ve sivil vatandaşlardan iki kişi yaralandılar.

Homs Kentinden bilgili bir kaynak SANA’ya yaptığı açıklamada; teröristlerin, Homs ve Hama kırsalına bağlı Misyaf bölgesi arasında çalışan iki minibüse saldırdıklarını ifade etti. Kaynak saldırılarda Homs İl Trafik Müdürlüğünde çalışan sivil personel Main Ali Vessuf’un şehit düştüğünü, İl Emniyet Müdürlüğünde görev yapan Polis Numeyr Sellum Hallak ve iki sivilin daha yaralandıklarını ekledi.

Teröristler Özel Araca Ateş Açtılar

Diğer yandan silahlı bir terör grubunun; Hama Kenti ile Soran bölgesi arasında seyir eden özel bir araca ateş açtı.

Hama İlinden yetkili bir kaynak; silahlı terör grubunun otomatik silahlarla özel araca ateş açtıklarını ifade ederken, saldırı sonucunda araçta bulunan ve görev yerlerine gitmekte olan asayiş güçleri mensubu Yaser Muhriz el-Ahmet ve Raif Ramazan’ın şehit düştüklerini belirtti. Kaynak saldırıda ayrıca sivil personel Ali Ramazan el-Hasan’ın şehit düştüğünü, Süleyma Dergam adlı bir hemşirenin de ağır yaralandığını ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı