Genel

Suriye’de Arap şahsiyetlerin katılımıyla kitleler terörü kınadı

Farklı ülkelerden Arap şahsiyetlerin katılımıyla halkın muhtelif kesimlerinden ve bileşenlerinden kalabalık halk kitleleri dün terör ve terörü destekleyen tarafları kınamak için Şam’ın Hicaz Meydanında toplandılar.

Onur verici ulusal ve milli tutumlara sahip Suriye’nin içişlerine yapılan her türlü müdahaleyi keskin bir dille kınadıklarını belirten kitleler, Suriye halkının büyük çoğunluğunun bir çok alanda uygulanan kapsamlı reform sürecini desteklediklerini haykırdılar.

Sloganlarında eli kanlı gözü dönmüş terör çeteleri olarak nitelendirdikleri silahlı gruplar ve onları destekleyen güç yada tarafları kınadıklarını belirten kitleler, tüm bu taraflar ve provoke ettikleri gözü dönmüş çetelerin Suriye halkının çıkarlarını istemediklerinin apaçık ortada olduğunu belirttiler. Suriye halkının çıkar ve haklarını savunanların Suriye’de yaşanan katliamlara ek olarak Filistin ve daha başka Müslüman ülkelerdeki tutumlarının bilinen bir şey olduğunu belirten kitleler; göz göre göre yalan söyleyenlerin, Suriyelilerin akıllarıyla alay edenlerin, gerçekleri çarpıtanların ve kan dökmeye provoke edenlerin onurlu halkın iradelerini kıramayacaklarını haykırdılar.

Ordu ve silahlı kuvvetlerin vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamada bulunduğu üstün fedakarlık ve onurlu misyona takdirlerini belirten halk kitleleri; yabancı ajandalara hizmet eden ve bir kısım yabancı güçlerin elinde ucuz bir oyuncak olan teröristlerin hakkettikleri cezayı alacaklarına inandıklarını belirttiler.

Kitleler kahraman orduya çamur atan, onu kötüleyen ve işledikleri vahşetle orduyu suçlamaya çalışanların kim ve neyin peşinde olduklarının Suriye halkı tarafından çok iyi bilindiklerini ifade ettiler.

Suriye’nin Cumhurbaşkanı el-Esad’ın liderliğinde daha parlak bir geleceğe doğru yol almaya devam edeceğine dikkat çeken kitleler; bir kısım tarafların hoşuna gitmese de gerçeklerin kabul edilmesi gereğine işaret ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı