Cinayet ve KatliamlarGenel

Suriye’de aşiretler, siyasi partiler ve sendikalar saldırıları kınadı

Suriye’de bir çok siyasi parti ve mesleki sendikalar; Şam ve Halep kentlerinde meydana gelen terör patlamalarını keskin bir dille kınadıklarını belirterek hain terör eylemleri olarak nitelendirdikleri bu patlamaların vatanının onur ve haysiyetine bağlılıkta Suriye halkının güçlü iradesini kıramayacağına vurgu yaptılar.

Eczacılar Sendikası yayınladığı bildiride; uluslararası terörü destekleyenlerin cinayet ve terör kollarının aracılığı ile bu vahşeti gerçekleştirdiklerine, taşeron misyonu üstlenen rejimlerin yalan ve dezenformasyon makineleriyle masum canlara kıydıklarına dikkat çekti.

Bunu Gerçekleştirenlerin Allah Yada İnsanlıkla Hiç Bir İlgileri Yok

Arap Öğretmenler Federasyonu da yayınladığı benzer bildiride; ‘terör gruplarının alçak ve gaddar yöntemlerle uyguladıkları vahşet’ olarak nitelendirdiği bu patlamaların onur ve haysiyetin yanı sıra Allah yada dini değerleri hiç bir şekilde tanımayanlar tarafından düzenlendiğini ifade etti.

Bir kısım Arap ve taşeron rejimlerin emperyalist ve siyonist güçlere hizmet ettiklerine vurgu yapan Federasyon; bu rejimlerin kendi halklarını aldattıklarını ve kandırdıklarını belirtti.

Reformları Sabote Etmek İstediler

İttihatçı Demokratik Birlik Partisi patlama eylemlerini Suriye ve halkını hedef alan savaşta tehlikeli bir tırmandırma olarak nitelendirirken, Suriye’nin reform ve kalkınmada adım attığı miktarda bir o kadar da dışarıdan müdahale ve provokasyonla bu adımların sabote edilmeye çalışıldığını ifade etti.

Parti bildirisinde; Suriye ve halkını hedef alan bu savaşa karşı mücadelede safları daha çok birleştirmeye, birlik-beraberlik içinde ülkeyi yapılandırmaya davet etti.

Kabile ve Aşiretler terör Eylemlerini Keskin Bir Dille Kınadılar

Diğer yandan Suriye’de bulunan tüm kabile ve aşiretler bugün yayınladıkları ortak bildiride; Cumartesi günü Şam’ı, Pazar günü de Halep’i hedef alan terör eylemlerini keskin bir dille kınadıklarını belirttiler.

Eylemleri masum insanları hedef alan, hiç bir din yada insani değerle ilişkisi olmayan vahşi terör eylemleri olarak nitelendirilen bildiride, eli kanlı gözü dönmüş teröristlere en ağır yöntemlerle karşı koyma gereğine vurgu yapıldı.

Bildiride bu vahşetin sorumluluğu terör grupları ve onları destekleyen bölgesel güçlere yüklenirken, batı ve emperyalizmin taşeronluğunu yapan bu güçlerin muhtelif adlandırmalar altında Suriye halkının kanıyla ticaret yaptıklarına vurgu yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı