Genel

Suriye’de bakanlar kurulu göç ettirilmiş ailelerin durumunu inceledi

Bakanlar kurulu bugün Ömer Ğalavanci başkanlığında düzenlediği olağan toplantısında yaşanan olaylar nedeniyle evlerinden barklarından olan ve özellikle de eğitim kurumu ve okullarda barınan ailelerin durumları, onlara sunulacak yardımlar ve ihtiyaçları incelendi.

Eğitim öğretim yılının başlama tarihinin yaklaşması nedeniyle Eğitim, Sosyal İşler ve Çalışma bakanlıklarından bu ailelere geçici olarak barınabilecekleri bir mekan sağlamakla görevli bir komite kurulması kararlaştırılan toplantıda Ğalavanci; ilgili bakanlıklardan evlerinden barklarından göç ettirilmiş aileleri ziyaret etmelerini talep etti.

Ekonomi İç Ticaret ve Tüketiciyi Koruma Bakanı geçtiğimiz günlerde Rusya’yı ziyaret eden heyetin Rusya’da gerçekleştirdiği görüşmelerin sonuçlarını içeren bir sunum yaparak bu ziyaret sırasında iki ülke arasında farklı alanlarda imzalanan protokol ve anlaşmalarla ilgili bilgi verdi.

Birçok karar tasarısının karar bağlandığı toplantıda bakanlar kurulu Ulusal Uzlaşmadan Sorumlu Devlet Bakanı Ali Haydar’ın ulusal uzlaşmayla ilgili faaliyetler ve alan ziyaretlerinden alınan sonuçlarla ilgili anlatımlarını dinledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu