Cinayet ve KatliamlarGenel

Suriye’de bir Tuğgeneral silahlı terör saldırısı sonucu şehit oldu

Suriye’de Tuğgeneral Muhammed Abdülhamit el-Avvad bugün maruz kaldığı silahlı terör saldırısı sonucu şehit oldu.

Yapılan açıklamada Tuğgeneral el-Avvad’ın görevine gittiği sırada Şam Çevre Kent’in Ğuta bölgesinde silahlı bir terör grubunun silahlı saldırısına maruz kaldığı ve yaşamını yitirdiği dile getirildi.

Yetkili bir kaynak SANA’ya yaptığı açıklamada Tuğgeneral el-Avvad’ın Ğuta bölgesinin doğu kesiminde bulunan askeri birlikteki görevine gittiği silahlı terör grubunun açtığı ateşle olay yerinde yaşamını yitirdiğini şoförünün ise yaralandığını ifade etti.

Bu arada silahlı bir terör grubu bugün; Demiryolları Kurumunda çalışan Mühendis Haydar Abbas İsmail’i Homs Kentinin Şemmas Semtindeki evi önünde öldürdü.

SANA Muhabiri; Şehit Mühendis İsmail’in naşının Homs Devlet Hastanesi morguna kaldırıldığını ifade etti.

Öte yandan silahlı terör grupları Hama kırsalında düşen Naimiye Belde binasına silahlı saldırıda bulunarak boya fabrikasını yaylım ateşine tuttu ve Sağlık Müdürlüğüne ait bir arabayı gasp etti.

Hama ilinden yetkili bir kaynak SANA’ya yaptığı açıklamada; 10 teröristten oluşan ve iki araba kullanan silahlı terör grubunun, Hama kırsalında düşen Selemiye bölgesinde Ikeyrbat Nahiyesine tabi Naimiye Belde binasına ateş açtıklarını, fakat açılan ateşte beşeri hasarın meydana gelmediğini açıkladı.

Kaynak; bir başka silahlı terör grubunun Hama – Selemiye otoyolu üzerinde düşen Dheymaş Boya Fabrikasına gelişi güzel ateş açtıklarını ve yine kimsenin yaralanmadığını ifade etti.

Aynı kaynak; bir diğer terör grubunun ise, Hama il Sağlık Müdürlüğüne bağlı aşı merkezi önünden Toyotta marka bir pikap aracını gasp ettiklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı