Genel

Suriye’de bol miktarda korsan İsrail yapımı silah ve teçhizat ele geçirildi

Suriye güvenlik güçleri, ülke içinde bol miktarda İsrail yapımı silah ve teçhizatın ele geçirildiğini bildirdi.

Presstv’nin bildirdiğine göre Suriye güvenlik güçleri Hama’nın Tremise bölgesinde gerçekleştirdikleri bir operasyonda isyancılardan ele geçirilen silah ve teçhizatların önemli bir bölümünün İsrail yapımı olduğunu bildirdi.

Suriyeli teröristler son günlerde Tremise köyüne saldırarak 150′yi aşkın masum insanı öldürerek Suriye’ye yabancı müdahale için gerekli ortamı oluşturmaya çalışmışlardır.

Tremise köyünde teröristlerce gerçekleştirilen bu korkunç cinayet ardından bölgede geniş bir operasyon başlatan Suriye güvenlik güçleri teröristlere ağır darbe indirmeyi başarmıştır.

Öte yandan İsrail casusluk teşkilatı eski başkanı Dany Yatom İngilterenin Skynews televizyonuna verdiği bir demeçte İsrail ordusunun Beşar Esad yönetimini bozguna uğratmak amacıyla Suriye’ye derhal saldırması gerektiğini bildirdi.

Öte yandan Tremise köyü operasyonu ardından Suriye güçlerince yakalanan teröristlerden bazıları kendi terör girişimlerini itiraf etti ve halkın boğazını nasıl kestiklerini açıkladılar.

Suriye SANA ajansının bildirdiğine göre Hama’da ele geçirilen teröristlerden bazıları, 300 civarında bir terör grubunun et-Tremise köyüne saldırdığını, ancak Suriye güçlerinin ani saldırıları sonucu hepsinin püskürtüldüğünü söylediler.

Teröristler, Türkiye’nin yoğun olarak kendilerine maddi yardımlarda bulunduğunu da itiraf ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı