GenelSuriye Düşmanları

Suriye’de Bulunan Suudlu Gözlemcinin Teröristliği Belgelendi:Suudlu Gözlemci, Halkı Orduya Karşı Silahlı Direnişe Çağırdı!

El-Alem televizyonunun haberine göre Arap Birliği’nin Suriye’ye gönderdiği gözlemci heyeti içerisinde yer alan Suudi Arabistanlı temsilci Halid er- Rubaiyan, Harasta bölgesindeki bir camide rejim karşıtı militanlarla birlikte namaz kıldıktan sonra silahlı grupları Suriye ordusuna karşı direnmeye çağıran bir konuşma yaptı.

Konuşmasından sonra militanlar tarafından omuzlarda taşınan Suudi Arabistan’ın Arap Birliği gözlemci heyetindeki temsilcisi Halid Rubaiyan, gözlemci heyetindeki diğer yetkililer tarafından uyarıldı.

Gözlemci heyetindeki ilgili tarafların, Suudi temsilcisinin Suriye’de gözlemci olarak bulunduğunu ve yaşananları tarafsız bir şekilde yansıtmakla görevli olduğunu hatırlattığı ve Suudi temsilcisinin kışkırtıcı konuşması hakkında tutanak tuttuğu bildirildi.

Suriyeli yetkililerin Suudi gözlemcisinin görevini tarafsız olarak yerine getirmediğini öne sürerek heyetten ihracını isteyebileceği bildirilirken Suriye dışişleri bakanlığının Suudi temsilcisinin eyleminin belgelenmesi talebinde bulunduğu açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı