GenelSuriye Dostları

Suriye’de bulunan Türkmen aşiretler terör eylemlerini kınadı

Halep ilinde bulunan Türkmen aşiretler; silahlı terör gruplarının masum vatandaşlar, ordu, din ve bilim adamlarına karşı gerçekleştirdikleri öldürme ve kaçırma eylemelerini keskin bir dille kınadılar.

Türkmen aşiretler bugün yayınladıkları ve SANA’nın bir nüshasını aldığı bildirilerinde; silahlı terör gruplarının özel ve kamu mülklere karşı bulundukları yağmalama, kundaklama ve sabotaj eylemleri, ekonomi ve hizmet kurumlarını baltalama ve yolları kesme eylemlerine ilaveten vatandaşların saflarında korku, dehşet ve kaos yaratmak için sürekli olarak harcadıkları çabaları kınadıklarını ve protesto ettiklerinin altını çizdiler.

Terör gruplarının tüm bu barbar eylemleri ABD ve İsrail’de yaşayan efendilerinin yanı sıra bunların bölgedeki işbirlikçilerinin emir-direktifleri doğrultusunda gerçekleştirdiklerini ifade eden Türkmen aşiretler; bir kısım yobaz Arap güçlerin silahlı gruplara silah ve finans sağlamalarının kabul edilemez olduğunu belirttiler.

Türkmen aşiretler; bu yobaz Arap güçlerin Suriye’nin güvenlik istikrarını sarsma ve kaos yaratma amacıyla devlet ve halk olarak Suriye’ye karşı ekonomik, medyatik ve politik hırçın bir hamle yürüttüklerini vurguladılar.

Son olarak Tunus’ta düzenlenen Suriye düşmanları konferansı ve bu bağlamda daha sonra düzenlenecek bu gibi tüm konferansların Suriye ve halkının düşmanlarına hizmet ettiğinin altını çizen Türkmen aşiretler;Suriye ve halkına karşı düzenlenen bu gibi etkinlikleri de kınadıklarını belirttiler.

Türkmen aşiretler Suriye’nin ilkeli ve onur verici tutumlarından dolayı tüm bu baskı ve dayatmalara maruz kaldığını ifade ederek, Suriye ve halkını hedef alan planlara karşı ulusal birlik-beraberlik içinde koyma azim ve ısrarını sürdüreceğini vurguladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı