Genel

Suriye’de Coronadan dolayı okulların kapanmasıyla uzaktan eğitim proğramları başladı

Corona virüsü ile mücadele için bir önlemler çerçevesinde okulların geçici olarak kapatılması nedeniyle eğitim kaybını telafi etmek için öğrencilerin eğitim sorularını cevaplamaya Eğitim Bakanlığının platformları hazır bulunuyor.

Sabah 09:00’dan akşam 16:00’a kadar, Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim platformları, Arapça, genel bilimler, matematik ve sosyal bilimler gibi temel konular için tüm eğitim seviyelere için internet üzerinden yoğun bir ders programı sunmaktadır.

Ulusal Eğitim Müfredatı Geliştirme Merkezi Müdürü Nadya el Ğazuli SANA’ya yaptığı açıklamada; okulların askıya alınması sırasında, açılan merkezin üç platform arasındaki ders dağılımını yoğunlaştırmaya dayandığını ve farklı sınırflardaki öğrencilere platformlar merkezinde çalışan uzmanlar tarafından internet üzerinden sunulacaklarını açıkladı.

Derslerin günlük özetini sunan ve bir dizi müfredatı ve etkileşimli testleri içeren platformlar farklı ilerdeki öğrenim ve eğitim kurumlarının mensuplarının yoğun katılımına tanık oluyor.

Ulusal Eğitim Müfredatı Geliştirme Merkezi Müdürü Nadya el Ğazuli SANA’ya yaptığı açıklamada; okulların askıya alınması sırasında, açılan merkezin üç platform arasındaki ders dağılımını yoğunlaştırmaya dayandığını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu