Suriye Dostları

Suriye’de çözüm yabancı müdahalelerle engelleniyor

İran Cumhurbaşkanı Uluslararası ilişkilerden Sorumlu Yardımcısı Saidlu; Suriye’nin uluslararası arenada etkin bir ülke sayıldığını ve siyonist İsrail’e karşı mücadele eden bir ülke olduğunu belirterek, dolayısıyla bu derecede düşmanları olmasının oldukça doğal olduğunu söyledi.

Suriye Televizyonuna yaptığı mülakatta Saidlu; Suriye’ye düşman olan bu ülkelerin Suriye’nin içinde bu denli bir kaos ve şiddete yol açtıklarını, çözüm için oldukça büyük çabalar harcandığını ifade etti.

İran’ın Suriye konusundaki tüm adım ve çabaları yakından izlediğini ifade eden Saidlu; Suriye halkının temenni ettiği gibi en yakın zamanda güvenlik ve istikrarın yeniden sağlanmasını istediğini ekledi.

İranlı yetkili; Suriye hükümetinin bulunduğu reform vaatlerini yerine getirmek için ciddi ve büyük çabalar harcadığına dikkat çekerken; fakat Suriye ve halkına uygulanan yaptırım ve dayatmaların büyüklüğünü de unutmamak gerektiğini ekledi.

Saidlu; Suriye halkının sahip olduğu olanaklarla tüm bu sorunların üstesinden geleceğini ve zor günleri arkasında bırakacağını ifade etti.

Halkların her hangi bir müdahale olmadan kendi geleceğini kendi elleriyle yapılandırmanın önemine vurgu yapan Saidi; Suriye’de çözümün yabancı müdahalelerle engellenmeye çalışıldığını ekledi.

İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Saidlu; Annan planının başarılı olması ve Suriye’ye yapılan dış müdahalelere sınır koyulması temennilerinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu