Cinayet ve KatliamlarGenel

Suriye’de doğalgaz ve petrol boru hatlarına sabotaj eylemleri düzenlendi

Suriye’de silahlı bir terör grubu bugün Homs Kentinin Babaamro bölgesi yakınlarındaki Sultaniye’de petrol boru hattını bombalaması sonucunda patlama yerinde alev ve dumanlar yükseldi.

Petrol Bakanlığından SANA’ya konuşan bir kaynak; Suriye Ham Petrol Taşıma Şirketinin ilgili kurumlarla sorunu gidermek için koordinasyonlarda bulunduğunu söyledi.

Bu arada silahlı terör grupları dün gece; yine Homs iline bağlı Telbise Kenti yakınlarından geçen doğalgaz boru hattını el yapımı bir bombayla havaya uçurdular. Terör eylemi neticesinde bir miktar doğal gaz ziyan oldu.

Petrol Bakanlığından yetkili bir kaynak yaptığı açıklamada; hedef alınan boru hattının, Fırat Petrol Şirketine ait Ömer Doğalgaz Platformundan Mahrada Elektrik Üretim Santraline gaz taşıdığını ifade ederek, çapının 18 inç olduğunu ekledi.

Kaynak; patlamadan sonra boru hattının derhal durdurulduğunu ve onarım çalışmalarının başlatıldığını belirterek, mümkün olan en kısa zamanda tekrar hizmete başlayacağını söyledi.

Bilindiği üzere silahlı terör grupları bir çok kez ve farklı bölgelerde petrol-ürünlerini taşıyan boru hatlarını hedef almışlardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu