Genel

Suriyede Dün ve Bugün Teröristlerle Güvenlik Güçleri Arasında Meydana Gelen Olaylar

Silahlı terör gruplarının İdlib iline bağlı Han Şeyhun bölgesinde açtıkları ateş sonucunda asayiş güçlerinden iki mensup şehit düştü.

Resmi bir kaynak SANA’ya yaptığı açıklamada; silahlı bir terör grubunun, asayiş güçlerini taşıyan bir araca makineli tüfeklerle saldırdıklarını belirtirken, saldırı neticesinde Onbaşı Hüseyin Dabal ve Er Asker Halit Hasan’ın şehit olduklarını açıkladı.

Ariha’da Bomba Patladı

Diğer yandan silahlı terör gruplarının yine İdlib iline bağlı Ariha Bölgesinde yerleştirdikleri el yapımı bir bombanın patlaması neticesinde asayiş güçlerinden iki mensup yaralandı.

Yetkili bir kaynak; bölgede güvenlik ve istikrarı sağlama görevinde bulunan asayiş güçlerine yemek taşıyan aracın geçişi sırasında teröristlerin koymuş oldukları el yapımı bir bombanın infilak ettiğini belirtirken, patlama neticesinde iki asayiş gücü mensubunun yaralandığını ve yemek aracında maddi hasarların meydana geldiğini söyledi.

25 ila 30 kg Ağırlıklarında 4 Bomba Etkisiz Hale Getirildi

Aynı çerçeve altında bomba imha ekipleri; silahlı terör gruplarının İdlib iline bağlı Cebel el-Zaviye Bölgesinde bir yolun muhtelif yerlerinde eyerleştirdikleri el yapımı 4 bombayı etkisiz hale getirdi.

Yetkili bir kaynak 25 ila 30 kg ağırlığında olan bombaların, asayiş güçleri ve sivil vatandaşları hedef alma amacıyla uzaktan kumandalı cihazlarla patlatılmak üzere hazırlanmış olduklarını açıkladı.

Çiftçiler Birliği İl Şube Başkanı ve Diş Hekimine Suikast

Bu arada silahlı bir terör grubu İdlib’te Çiftçiler Birliği İl Şube Başkanı Abdüllatif Bekkür’a suikast eyleminde bulundu.

Teröristler, işyerinden çıkışı sırasında Bekkür’a ateş açarak şehit etti.

Bir başka terör grubunun yine İdlip’te, Diş Hekimi Muhammed Zekeriye el-Yusuf’un özel aracına ateş açması sonucunda Diş Hekimi el-Yusuf şehit düştü.

Çalıp Kundaklamaları Ardından RPG Roketleriyle 7 Katlı Binayı Yerle Bir Ettiler

Silahlı bir terör grubu dün Homs Kentinin Cib Cendeli ile Zehra Semtleri arasında yer alan yedi katlı bir binadaki tüm eşyaları çalıp yağmalaması ardından ateşe verdi.

Teröristler binada çıkan yangını söndürmeye çalışan itfaiye ekiplerine de otomatik silahlarla ateş açması ardından, RPG roketleri ile sözü geçen yedi katlı binayı yerle bir ettiler.

Kaçırılan Avukatın Cansız Bedeni Bulundu

Öte yandan silahlı terör gruplarının Pazartesi günü Homs Kentinin Vaer bölgesindeki evinin önünden kaçırdıkları Avukat Eyman Haluf dün şehit düştü.

SANA Muhabiri; 47 yaşındaki Avukat Haluf’un cansız bedeninin dün Homs Kentindeki Curat el-Şeyyah bölgesinde atılmış olarak bulunduğunu aktarırken, vefat sebebinin maruz kaldığı kurşun isabetleri neticesinde olduğuna işaret etti.

Bu arada silahlı dört terörist Pazaretsi günü, çocuklarını okullarına götürmek için evinden çıkan Avukat Haluf’a çocuklarının gözleri önünde kurşun sıkmış, ardından meçhul bir yere kaçırmışlardı.

El Bombalarının Fabrikası Bulundu

Bu arada vatandaşların güven ive istikrarını sağlamaya çalışan güvenlik birimleri; Dera ilinin Ezra Beldesi yakınlarında çocuk bezlerinin yapıldığı bir fabrika içinde el yapımı bombaların üretildiği bir atölye buldu.

Dera ilinde yetkili bir kaynak SANA’ya yaptığı açıklamada; güvenlik birimlerinin terör gruplarını izleme ve kovalama operasyonları çerçevesinde şüpheli olan KIA Rio marka beyaz özel bir aracı takip ettiğini ifade ederken, aracın fabrikaya gittiğini söyledi. Araç ve fabrikanın teftişe alınması sonucunda fabrikada el yapımı bir çok bombanın yanı sıra, bomba imalatında kullanılan büyük miktarlarda ham madde bulunduğunu belirtti.

Kaynak; fabrikada ayrıca el yapımı bombaların yüklendiği bir pikap aracının da ele geçirildiğini ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı