Genel

Suriye’de duyarlı ve hür sesi duyurmak için daha fazla mücadele çağrısı yapıldı

Suriye Gazeteciler Birliği; Suriyeli gazetecilerin gerçekleri yurtiçinde ve dışında kamuoyuna aktarmada her zamandan daha kararlı ve ısrarlı olduklarını belirtti.

15 Ağustos tarihine denk düşen Suriyeli Gazeteciler Bayramı münasebetiyle bugün yayınladığı bildiride Suriye Gazeteciler Birliği; duyarlı ve hür sesi duyurmak ve bu sesi savunmak için çabaları yoğunlaştırma çağrısında bulundu.

Suriye’nin; tüm Arap ulusunun parçalanması ve sabote edilmesi amacıyla oldukça tehlikeli dış planlarla karşı karşıya odluğuna işaret eden Gazeteciler Birliği; ABD ve siyonistlerin bölgedeki işbirlikçileri aracılığı ile Ortadoğu’yu hegemonyaları altına almaya çalıştıklarını belirtti. Bu plan kapsamında yurtiçindeki aletlerinin yanı sıra bir çok yönden topladıkları kiralık teröristleri kullandıklarını ifade eden Birlik; bunların sahip oldukları tek planın öldürme, yıkım ve sabotaj eylemleri olduğuna işaret etti.

Suriyeli gazetecilerin Suriye ve halkının onur ve haysiyetlerini savunmada üstlendikleri sorumluluğa işaret eden Birlik, bu bağlamdaki mücadelelerinde kanlarından ve özgürlüklerinden bedeller ödediklerine dikkat çekti. Birlik, Suriye’nin maruz kaldığı hırçın medya savaşı ve dezenformasyon karşısında Suriyeli gazetecilerin hakkın sesini yüksek tutmaya, gerçekleri kamuoyuna aktarmaya büyük bir çaba harcadıklarını belirterek, terör ve kan yanlısı medyanın yalanlarını deşifre ettiğini ekledi.

Suriye gazeteciler birliği; tüm Arap gazetecilerden Suriye’ye ilişkin çalışmalarında dürüst, objektif ve tarafsız olmalarına davet etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu