GenelYalan ve İftiralar

Suriye’de ekmek kıtlığı söylemleri hasta psikolojiler tarafından uydurulmuştur

Suriye Ekmek Kamu Şirketi Genel Müdürü Osman Hamad; ekmek kıtlığı ile ilgili söylemlerin haklı bir yönü bulunmadığını ve bu söylemlerini kimi hasta psikolojiler tarafından kasıtlı olarak gündeme getirildiğini dile getirdi.

Söz konusu dayanaksız söylemlerin vatandaşı ekmek bulamama korkusuyla panikletmeyi amaçladığını beyan eden Hamad; ekmeğe artan talebi karşılamak için bütün fırınların tam kapasite çalıştığını açıklayarak ayrıca ihtiyacı karşılamayı güvence altına almak için fırınlara yeni ekmek bantları eklendiğini belirtti.

Kimi bölgelerde ekmek bulunmadığı spekülasyonları nedeniyle ortaya çıkan ekmek bulamama kaygısıyla kimi vatandaşların ekmek stoklamaya başladıklarına dikkat çeken Hamad; ekmek için gerekli hammaddenin ihtiyacı fazlasıyla karşılayacak miktarda bulunduğunu açıklayarak fırınların her koşul ve ihtimale karşı koyacak özerk bir idareye sahip olduklarını vurguladı.

Silahlı terör gruplarının katletme, insan kaçırma ve bozgunculuk eylemleri sonucu birçok kurum gibi fırınların da maddi ve beşeri kaybı olduğuna değinen Hamad; kamu fırınlarının bu kayıplara rağmen olaylardan dolayı birçok özel fırının kapanmasıyla doğan ekmek açığını kapatmayı başardığını sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı