GenelSuriye Dostları

Suriye’de Filistinli Gençler Parlamentosu’nun kuruluşu ilan edildi

Parlamentoya Hazırlık Komitesinin organizasyonu altında bugün Şam’ın Yermük Semtinde Suriye’de bulunan Filistinli gençleri temsil eden bir kurum olarak Filistinli Gençler Parlamentosunun kuruluşu ilan edildi.

Hazırlık Komitesi Başkanı Muhammed Taha Parlamentonun ilan edildiği basın toplantısında ; Filistinli Gençler Parlamentosunun, bağımsız bir kurum olduğunu ifade ederken, Filistinli gençlerin özgür seslerini mevcut teknik ve diğer olanaklar aracılığı ile ibraz etmeyi hedeflediğini açıkladı.

Parlamentonun muhtelif kültürlerden, toplumlardan, düşüncelerden ve akımlardan Filistinli gençleri çatısı altında toplayacak bir platform olacağını ifade eden Taha; gençlerin Filistin halkının yaklaşık olarak yüzde 66’sını oluşturduğuna dikkat çekti.

Taha teşkil edilen parlamentonun seçimlerle belirlenecek 114 parlamenterden oluşacağını ifade ederken, hazırlık komitesi tarafından düzenlenen iç tüzüğün Suriye’de bulunan ve yaşları 21 ila 45 arasında olan Filistinli tüm vatandaşlara parlamentoya seçilme hakkı verdiğini açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı