Genel

Suriye’de gençler hoşgörü ve kardeşlik için yüz bin Şam gülü fidanı dikecekler

Gönüllü bir grup genç Turizm Bakanlığı ile işbirliği içerisinde “Şam Gülü Ekerek Birlikte Güzelleştirelim” başlığı altında düzenledikleri kampanyanın açlışını bugün Babtuma’da Meryemiye kilisesinde yaptılar.

Turizm Bakanı yardımcısı Muhanned Keleş; kampanyanın ortağı olan Turizm Bakanlığının gençlerin çalışmaları için gerekli kolaylıkları sağlayacağını belirterek kampanyada Suriye’nin sembolü olan Şam gülü ekme faaliyetinin seçilmesinin bu vatan topraklarında yaşayan toplumların canlı tabiatını ve gençlerin vatanı koruma ve savunma isteğini yansıttığını dile getirdi.

Şam Gülü ekmenin Suriye’de ve Suriye dışında yaşayan herkese Suriye’nin kardeşlik ve hoşgörü memleketi olduğu mesajını taşıdığını ifade eden Keleş; bu kampanyanın Suriye gençlerinin her koşulda vatanlarını korumaya ve savunmaya devam edeceklerini yansıttığını sözlerine ekledi.

Gönüllü Gençler Grubu Başkanı Hind Radi de yaptığı konuşmada kampanyanın taşıdığı mesajlara ve amaçlarına işaret ederek açılış için Meryemiye Kilisesinin seçilmesinin Suriye halkı arasında provokasyon ve fitne tohumları ekme çabalarına bir cevap teşkil ettiğini dile getirdi.

Kampanyanın bu topraklarda tarih boyunca yaşamış toplumların kardeşlik ve hoşgörü içerisinde yaşadığını cümle aleme anlatacağını belirten Radi; kampanyada vatan topraklarına 100 bin Şam Gülü fidanı dikilmesinin amaçlandığını sözlerine ekledi.



Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı