Genel

Suriye’de görev yapan gözlemciler tüm ihlalleri rapor ediyor

Suriye’de görev yapan BM Gözlemciler Heyeti Başkanı General Robert Mood; heyetteki gözlemci sayısının 200’ü aştığını belirterek Deyrezzor’da gözlemci merkezi kurulduğunu söyledi.

General Mood bugün basına yaptığı açıklamalarında; gözlemcilerin güzel bir şekilde görevlerini sürdürdüklerini ifade ederek, görev, faaliyet ve ziyaretlerinin iyi bir şekilde devam ettiğini ekledi.

Gördüğü sıcak karşılamadan dolayı teşekkürlerini ifade eden Mood; çok sayıda vatandaşla güzel ve şeffaf bir diyalog kurduklarını, diyalog kurabileceklerinden emin olduklarını ekledi.

General Mood; gözlemcilerin yapılan tüm ihlalleri gözlemlediklerini ve belgelediklerini belirterek, haftalık raporlar sunduklarını söyledi. Şiddetin olduğu gibi ele alındığını kaydeden Mood; gözlemcilerin gönderdikleri raporların değerlendirildiğini ve durumların daha iyi şekilde idrak edildiğini ifade etti.

İdlib ilindeki gözlemciler İdlib Kenti ve kırsalında bulunan Teftanaz Beldesini dolarak vatandaşlarla bir araya geldiler.

Homs İlinde ise gözlemciler Halidiye ve Kusur semtlerini dolaştılar.

Uluslararası gözlemciler Şam kırsalında da Duma Kentini ziyaret ederek, vatandaşlarla görüştüler.

Hama ilinde görev yapan gözlemciler ekibi kırsalda düşen ve terör grupları tarafından şiddet ve sabotaj eylemlerine maruz kalan Kafar Zeyta ve Mork beldelerini ziyaret ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı