Genel

Suriye’de halkın güvenliği için gerekli önlemler alınacaktır

Suriye İçişleri Bakanı Muhammed Şear, İl Emniyet Müdürleri, Merkezi İdare Müdürleri, Asayiş ve Güvenliği Koruma Birlik Komutanlarıyla bugün yaptığı toplantıda, silahlı terör gruplarının eylemleri sonucu evlerini terk etmek zorunda kalan ve evlerine dönen Suriyeli vatandaşların güvenliğini korumak için gerekli önlemlerin alınmasını ve çalışmaları geliştirme mekanizmasını ele aldı.

Bakan Şear, subaylara meydan okumalara karşı koymak ve silahlı terör gruplarının sivil vatandaşlar, asayiş güçleri ve ordu mensuplarıyla birlikte özel ve kamu mülklerine karşı düzenleyecekleri saldırıları önlemek amacıyla her an hazır ve uyanık olma çağrısında bulundu.

Şear, silahlı terör gruplarının hükümetin bugünden itibaren ateşkese uyması ve askeri güçleri çekmesi ışığında fırsattan yararlanabileceğine karşı uyararak teröristlerin Arap gözlemciler heyetinin Suriye’deki görevi sırasında vahşi saldırılarını tırmandırmasına işaret etti.

İçişleri Bakanı, illerdeki emniyet şube ve bölümlerinin performansını yükseltmek, silahlı terör gruplarının hırsızlık, soygun ve yağmalama eylemlerini tekrarlamasını engellemek ve suçluları ortaya çıkarmak amacıyla çabaları arttırma gerekliliğini vurguladı.

Polisin artan görev ve sorumluluklarının daha fazla çaba harcanmasını gerektirdiğini belirten Şear, bu amaçla gelişmelere uygun ve polisle vatandaşın işbirliğini sağlayacak çalışma planları benimseme zorunluluğuna dikkat çekti.

İçişleri Bakanı ayrıca, subaylardan asayiş güçlerini doğru bir yapıya göre organize etme ve hataları ortaya çıkarma üzerine odaklanmalarını isteyerek bakanlığın her alanda gerekli desteği sağlayacağını ifade etti.

Bakan Şear, subaylara Suriye’de yaşanan gelişmeler, dış tarafların yönettiği komplo ve kışkırtma hamlelerinin boyutları hakkında bir sunum yaparak subayları bu aşamada üzerlerine düşen görev ve sorumluluklarının bilincinde olmaya çağırdı.

İçişleri Bakanı Şear, Suriye’nin güvenlik ve istikrarına yeniden kavuşacağını ve yaşadığı krizden daha büyük bir güçle çıkacağını dile getirerek Suriye’nin iyiliğini istemeyen dış güçlerce desteklenen silahlı terör gruplarının yaptığı eylemlerin ahlaktan ve Suriye halkının değerlerinden uzak olduğuna vurgu yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı