Genel

Suriye’de halkın işbirliği ile bomba atölyesi ortaya çıkarıldı

Suriye’de vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden, kamu ve özel mülkleri sabote eden silahlı terör gruplarını kovalama ve yakalama operasyonlarını sürdüren güvenlik birimleri bugün Şam kırsalında düşen Muaddamiye Kentinde bölge ahalisinin işbirliği ile bir terör grubunu yakaladı.

SANA’ya konuşan yetkili bir kaynak; yakalanan dört teröristin saklandıkları çiftlikte kalaşnikof tipi bir çok otomatik silah, bol miktarlarda ve farklı türlerde mühimmat ve el bombalarına ilaveten teröristlerin vatandaşların saflarında dehşet ve korku saçma eylemlerinde kullandıkları ses cihazları bulunduğunu söyledi.

Teröristleri izleme ve takip operasyonları çerçevesinde güvenlik birimleri yine Şam kırsalında düşen Sahnaya kentinde ise bir çiftliğe düzenlediği baskında; sivil vatandaşları ve asayiş güçlerini hedef almak için bubi tuzakları ve bombaların üretiminde kullanılan bir atölye buldu.

Atölyede uzaktan patlatılmak üzere kullanıma hazır bir çok bomba ve bomba üretiminde kullanılan bol miktarlarda patlayıcı ve gereçler ele geçirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı