Genel

Suriye’de hastanelerde en az 10 ay yetecek ilaç stoku var

Suriye Sağlık Bakanı Muhammed Yahya Mualla bugün sabah saatlerinde Şam Üniversitesine tabi olan Esad ve Doğum Hastalıkları hastanelerini ziyaret ederek vatandaşlara verilen hizmet durumlarını inceledi.

Hastanelerdeki bölümleri inceleyen Bakan Mualla; iki hastanede yapılan restore çalışmaları hakkında bilgi aldı.

SANA’ya yaptığı açıklamada Mualla; vatandaşlara verilen hizmetleri yakından takip etmek istediğini ifade ederek, vatandaşların genel bir şekilde hizmetten memnun olduklarını gözlemlediğine işaret etti.

Bakan Mualla; gerek Şam, gerek Lazkiye gerekse Halep’te Yüksek Öğretim Bakanlığına tabi tüm hastanelerle sürekli iletişim içinde olduğunu belirtirken, bu süreç içinde Halep’teki durumların zorluğuna rağmen hastanenin tüm hizmetlerini sürdürdüğünü söyledi.

Hastanelerde bulunan ilaç stokuna ilişkin sorulan bir soruyu cevaplayan Bakan Mualla; bu konuda kimsenin endişe duymasına gerek olmadığını belirterek, üniversite hastanelerinde en azından 10 aylık bir süreye yetecek ilaç stokunun bulunduğunu ifade etti.

Bakan Mualla; bazı medya araçlarının bir kısım bölgelerde salgın hastalıkların olduğuna ilişkin yayınladıkları asılsız haberler konusunda ise; “bu kanaların Suriye’ye yönelik medya savaşını artık hepimiz biliyoruz. Özellikle Şam kırsalında olmak üzere bazı bölgelerde salgın hastalıkların olduğuna ilişkin yayınladıkları haberlerin kesinlikle aslı gerçeği yoktur. Fakat bayram münasebetiyle vatandaşların yedikleri tatlı ve yemeklerin temizliğine dikkat etmeleri gerekiyor..” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu