GenelYalan ve İftiralar

Suriye’de hastanelerin hastalardan boşaltıldığı doğru değildir

Suriye’nin Dera Valisi Muhammed Halit el-Hanus; kendisinin Dera’da bulunan devlet hastanelerinin sivil hastalardan boşaltılması ve yeni sivil hastaların kabul edilmemesi yönünde bir karar çıkardığı yönünde bir kısım medya kanallarının yayınladıkları haberlerin aslı gerçeği olmadığını belirtti.

Kendi tarafından Dera Devlet Hastanesi Genel Kurum Müdürü Dr Velid el-Şennur; devlet hastanelerinin kapatılması yönünde dezenformasyon medyada çıkan haberlerin cümleten ve ayrıntılarıyla aslı gerçeği olmadığını ifade ederken, hastanelerin geçen tüm süre içinde tüm vatandaşlara her türlü sağlık hizmetini en iyi şekilde verdiğini ve vermekte olduğunun altını çizdi.

Dera Devlet Hastanesinin bu ay içinde 322 hastayı kabul ettiğini ve bunun iki mislinin acil serviste kabul edildiklerini açıklayan Dr Şennur; Cuma ve Cumartesi günlerinin resmi tatil olması nedeniyle hasta başvurularının azaldığını ifade etti.

Hastanede bulunan sivil hastalardan Müna el-Hac Ali; altı günden beri hastanede yattığını ifade ederken, gerekli tedavinin kendisine yapıldığını ve kimsenin kendisinden hastaneyi terk etmesi için hiç bir talepte bulunmadığını söyledi.

Aynı şekilde hastanenin dahiliye bölümünde yatan Reccal Ataullah el-Hariri, Nevras Muhammed Mustafa ve daha bir çok hasta; bir kaç günden beri hastanede bulunduklarına işaret ederek, gerekli tedaviyi eksiksiz bir şekilde aldıklarını ve kimsenin onlardan hastaneyi terk etmeleri için talepte bulunmadığını belirttiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı