GenelSuriye Dostları

Suriye’de her iyi hadise, çatışmalara son verebilecek yönde olmalı

İran’la Endonezya Cumhurbaşkanları ikili görüşmelerinde, bölgesel en önemli konular ve iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi konusunu görüştüler.

Cumhurbaşkanı Dr Mahmud Ahmedinejad dün Endonezya Cumhurbaşkanı Yudhoyono’yla görüşmesinde yaptığı konuşmada, Endonezy’’da gördüğü konukseverliği, ayrıca Bally’de Demokrasi Kurulu zirvesinin uygun bir şekilde düzenlenmesi dolaysıyla takdir ve teşekkürlerini ifade ederek “Bu kurul çok iyi bir girişimdi ve buyüzden dünya ilişkilerindeki yerini hızla almasını temenni ediyoruz” dedi.

İran’la Endonezya arasındaki ilişkileri de daima dostane ve kardeşçe diye tanımlıyan Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, konuşmasının devamında Suriye krizine de değinerek “Suriye’de bugün çatışmalar kanlı bir şekilde devam etmekte ve kimi ülkeler de muhalif gruplara silah ve çeşitli destekler vererek savaşı daha da körüklüyorlar. Biz bu konuda, çatışmanın asla doğru bir yol olmadığı ve mevcut tutumun sadece çatışmalara süreklilik kazandıracağına inanıyoruz. Bize göre, Suriye’de vuku bulacak her tür iyi gelişmenin sonuçta bu ülkedeki çatışmalara son verebilecek yönde olmalı” diye vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı