Genel

Suriye’de hükümet ve muhalefet radikal teröre karşı birleşmelidir

Rusya Dışişleri bakanı Sergey Lavrov; hiç kimsenin Suriye’deki tekfirci ve radikal teröristlerle diyalogu istemediğini belirtirken, radikal güçlere karşı mücadelede Suriye hükümeti ve muhalefetin çabalarını birleştirmede herkesi katkı sağlamaya çağırdı.

Rus Inter-Fax Haber Ajansına açıklamasında; Suriye hükümeti ve muhalefetinin radikal ve tekfirci teröre karşı birleşmesi gerektiğinin altını çizdi.

Lavrov Suriye’de barışın kolay olmadığına işaret ederken, Cenevre II Konferansında diyalog masasına oturacak Suriyeli tarafların haricinde bu ülkede her türlü terörü işleyen radikal ve tekfirci teröristlerin bulunduğuna dikkat çekti. Hiç kimsenin bu radikal ve tekfirci teröristlerle diyaloğa oturmak istemediğini belirten Lavrov; dolayısıyla Suriye’de radikal güçlere karşı mücadelede hükümet ve muhalefetin çabalarını birleştirmenin gereğine vurgu yaptı.

Lavrov; Suriye’deki krizin yanı sıra uluslar arası düzeyde önemli birçok meselenin çözümü ve uluslar arası istikrarın sağlanmasında Rusya ve ABD arasında işbirliğinin önemini açıklamanın gereği olmadığını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı