Genel

Suriye’de IŞİD’e ait İHA düşürüldü

Suriye ordusu dün Deyrezzor bölgesinde, IŞİD terör örgütüne ait bir adet casusluk İHA’yı düşürdü.
SANA’nın Deyrezzor muhabiri; ordu birliklerinin takip operasyonu ardından IŞİD’e ait bombalı insansız bir hava aracını Deyrezzor’un Ravad Tepesi üzerinde düşürdüklerini belirtti.
Muhabir; Deyrezzor Kentinin güney kenarlarına düşen Makabir Bölgesinde de Suriye hava güçlerin IŞİD’in siper ve toplanma yerlerini yoğun ateşe tutmalarıyla çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürüp havzalarında bulunan silah ve mühimmatlarını imha ettiklerini sözlerine ekledi.
Bu arada Deyrezzor İline tabi Albukemal Kentinden yerel kaynaklar; sebze halinde biri Iraklı IŞİD’li 2 teröristin öldürüldüğünü aktarırken, son süreç içinde kent içinde terörist tasfiyesinin arttığına dikkat çektiler.
Aynı kaynaklar; radikal terör örgütü IŞİD’in kentin sebze hali bölgesinde; keşif uçaklarından kamufle olmaları bahanesi altında bölgedeki esnaflardan haraç topladığına vurgu yaptılar.
Suriyeli askeri bir kaynak; ordu birliklerinin Halep kırsalının doğusu Mağaret Ebu Cebbar, Müşrefet Ebu Cebbar, Biycan, Biycan Tepesi, Resm el Kema, Resm el Kebir, Şuvaylih ve Hemiyme Tepesi bölgelerinde IŞİD’li tekfircileri sayı ve teçhizatlarıyla birlikte ağır kayıplara uğratmaları ardından bölgeleri kontrollerine geçirdiklerini beyan etti.
Kaynak IŞİD’in Suriye ordu birliklerinin ilerleyişini engellemek amacıyla hazırlayıp bubi tuzakları döşedikleri onlarca kilometre uzunluğunda hendek, barikat ve siperlerin tekfirci teröristler ve bubi tuzaklarından temizlendiğini aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı