GenelSuriye Dostları

Suriye’de kaçırılan İranlı uzmanların kurtarılma çalışmaları sürdürülüyor

İran İslam Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanlığı Arap-Afrika Ülkeleri Yardımcısı, Suriye’nin Homs kentinde bir elektrik santrali uzmanları İranlı mühendislerin kaçırılmasının, Suriye halkı düşmanlarına hizmet doğrultusunda gerçekleştiğini söyledi.

İran İslam Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanlığı Arap-Afrika Ülkeleri Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan yaptığı açıklamada kaçırılan İranlı teknisyenlerinin çok iyi durumda olduklarına dair haberlerin kendisine geldiğini belirterek, bu kişilerin kurtarılması amacıyla çok yönlü bir çalışmanın sürdürüldüğünü belirtti.

İran İslam Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanlığı Arap-Afrika Ülkeleri Yardımcısı, İranlı teknisyenleri kaçıranların bu girişimleriyle gerçekte Suriye halkını karanlığa boğmak istediklerini söyledi.

İran elektrik sanayi sendikası da dün bir bildiri yayınlayarak Suriye’de kaçırılan elektrik teknisyenlerinin serbest bırakılması çağrısında bulundu.

Öte yandan Suriyeli yetkililer Homs kentinde kaçırılan 7 İranlı mühendisin kurtarılması için tüm çabalarını sürdürecekleri sözünü verdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı