Genel

Suriye’de kaçırılan İranlıların sağlıkları yerinde

İran Dışişleri Bakanlığı Ortadoğu Masası Başkanı, Suriye’de kaçırılan İranlı ziyaretçilerin serbest bırakılmaları için çabaların devam ettiğini belirtip, rehinelerin sağlıklarının yerinde olduğunu belirtti.

Dışişleri Bakanlığı Ortadoğu Masası Başkanı Mucteba Firdevsipur, El Alem haber kanalına verdiği röportajda “Suriye’de kaçırılan yurttaşlarımızın durumlarını öğrenme bağlamında yapılan temaslar, onların hepsinin sağlık durumlarının yerinde olduğunu ve hiçbiriyle ilgili şahadetin söz konusu olmadığını gösteriyor” dedi.

Firdevsipur ayrıca, bu bağlamda yayınlanan haberlerin doğru olmadığını ve psikolojik savaş doğrultusunda yapıldığını vurguladı.

Dışişleri Bakanlığının bu yetkilisi açıklamalarının devamnda “Yurttaşlarımızın bir an önce yurda dönebilmeleri için yoğun diplomatik çabalar sürdürülmakte” ifadesini kullandı.

Firdevsipur daha sonra Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi’nin en son Ankara’aya yaptığı ziyaretine değinerek “İran tarafından Türkiye, Katar ve Suudi Arabistan’a yönelik hiçbir suçlama yapılmamıştı. İran, sadece bu ülkelerin Suriye’deki silahlı gruplarla ilişkilerini dikkate alarak onlardan yardım talebinde bulundu” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu