Genel

Suriye’de kader belirleyici bir savaş sürmekte

Suriye Savunma Bakanı, bu ülke televizyonu muhabiriyle konuşurken, teröristlerin kökünü kazımakta kesin kararlı olduklarını ve bu yolda geri adım atmayacaklarını vurguladı.

Suriye Savunma Bakanı General Fahad Casim El Feric dün akşamüstü bu ülke televizyonuna verdiği kısa bir demeçte, Şam’ın Suriye’deki teröristlerin kökünü kazımakta kesin kararlı olduğunu vurguladı.

Suriye muhaliflerinin internetteki sosyal şebekelerde onun soğuk silahla öldürüldüğü haberini yayınlamalarından bir gün sonra Suriye televizyonunda görünen Savunma Bakanı General Casim El Feric, söz konusu televizyon demecinde “Teröristlerin işini bitirme operasyonundan hiç geri adım yok” diye konuştu.

Suriye’deki silahlı örgütler ve onların bölge ve bölge dışındaki destekçi medyasının Halep kentinde devam etmekte olan çatışmaları kader belirleyici olarak tanımlarken, Suriye Savunma Bakanı General El Feric de “Evet bu savaş kader belirleyici bir savaş ve ülkedeki teröristler yok edilmeden de son bulmayacak” ifadesini kullandı.

El Feric dün ayrıca, Suriye Ordusunun kuruluş yıl dönümü münasebetiyle yaptığı bir başka konuşmada “Suriye Ordusunun bugünkü savaşı, İsrail’le savaşının bir parçasıdır” vurgulamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu